Мед - це не просто солодкий квітковий нектар, а й натуральний продукт з цілющими властивостями.
Гірський мед має особливі лікувальні властивості. Його не зрівняти ні з яким іншим. Адже в горах багато лікувальних та цілющих трав, з яких бджоли збирають нектар і відкладають його у вуликах. В горах є чимало зрубів з квітами, завдяки чому бджоли можуть робити по 30-40 вильотів за день. Цікаво, що бджола може летіти на відстань до 7 кілометрів від вулика. Окрім того, бджоли збирають нектар у передгір’ях і у підніжжях гір. Ці місця є екологічно чистими, що гарантує високу якість гірського меду. Бджоли збирають нектар з таких квітів, як меліса, чебрець, душиця фацелія, рожева радіола, глід та ін. Саме цим зумовлені особливо цінні смакові та лікувальні якості натурального гірського меду.
Колір гірського меду як правило різний, від солом’яно-жовтого до світло-коричневого кольорів. Мед дуже пахучий, ніжний, зі смаком фруктів та трав. Урожай меду зазвичай залежить від погодних умов. Якщо літо дощове, то бджоли не назбирають багато меду.
За рахунок своїх унікальних природних властивостей користь від цього сорту меду надзвичайна. Гірський мед застосовується для лікування і профілактики багатьох захворювань.
Гірський мед використовується для лікування ангіни, ларингіту, нежиті, трахеїту, серцево-судинної системи і як загально-укріплюючий засіб. Має сильні антибактеріальні властивості. Корисний при атеросклерозі, захворюваннях печінки, підвещеній функції щитовидної залози, а також як заспокійливий засіб при порушенні нервової системи і безсоннях.
Народна медицина рекомендує їсти мед при головокружіннях і одишці. Наукова медицина рекомендує добавляти гірський мед в раціон діабетиків, так як не потребує наявності інсуліну.
Найчастіше цей сорт меду використовують при лікуванні захворювань дихальних шляхів (як інгаляції), хворобах очей, таких як кератіт, кон’юктивіт, а також тих хвороб, що визвані вірусом герпеса. Також корисний при лікуванні гнійного гаймориту.
Читайте також:
Оздоровлення в Карпатах приватний сектор
|