відпочинок в Чернівецькій області, Путила
Відпочинок в Карпатах 2021
Меню сайта
Категории раздела
Путила
Rest in Karpaten
Vacation Rental in the Carpathians
Весняний відпочинок
Оздоровлення
Населені пункти Путильського району
Статистика

Онлайн 1
Гостей 1
Пользователей 0
Форма входа
Поиск
 Протяті камені
 Гора Яровиця
 Водоспад Сучавський Гук
 ПамірКуполи Памір
Главная » Статьи » Путила

Національний природний парк "Черемоський"

 


   Там, де гори вкриті високими смереками, квітучі зелені полонини піднімаються високо в небо, а в долинах карпатських гір розноситься шум гірських річок розкинулися межі Національного природного парку "Черемоський".

   Парк створено у 2011 році. Площа парку становить 7117,5 гектарів. На території парку забороняється будь-яка діяльність, що порушує стан природного середовища чи призводить до зменшення чисельності тварин, рослин, птахів та інших класів живих організмів. На території парку здійснюються всі можливі заходи щодо зменшення впливу людини на стан навколишнього середовища.

   Територія парку є північною частиною Чивчино-Мармароського масиву Карпат, яка утворена двома гірськими хребтами - Жупани і Чорний Діл. Хребет Жупани цікавий тим, що його екзотичні схили утворені виходами вапнякових брил Юрського періоду, а схили хребта Чорний Діл - тектонічно-карстовими порожнинами.

   До території Національного парку увійшли такі природні об’єкти як заказник карстово-спелеологічного походження "Молочно-Братський карстовий масив", заказник "Чорний Діл" та пам’ятка природи "Білий потік". Тому метою діяльності працівників Національного парку також є збереження об’єктів неживої природи - геологічних та карстово-спелеологічних. Ці об’єкти є цінними з точки зору неможливості їх відновлення в разі завдання їм шкоди, а також і тому, що вони є свідченням геологічних процесів, які відбувалися мільярди років тому.

   На південному заході парк межує з сусідньою Румунією та знаходиться в прикордонній зоні. Це сприяє покращенню співпраці не тільки на регіональному, а й на міжнаціональному рівнях. Адже Румунія надає особливої уваги питанням охорони навколишнього середовища в Карпатах, прийнявши ряд відповідних заходів та програм на європейському рівні.

   Територія парку поділяється на чотири зони - заповідна зона, зона регульованої рекреації, зона стаціонарної рекреації та господарська зона.

   В межах заповідної зони охороняються та відновлюються найбільш цінні природні об’єкти, представники рослинного та тваринного світу.

   В зоні регульованої рекреації дозволяється короткостроковий відпочинок, оздоровлення, туристичні походи та огляд природніх місць. В цій зоні забороняється вирубка лісів, будівництво будь-яких об’єктів, умисне пошкодження грунтового покриву, рибальство, мисливство, збирання лікарських рослин та інша діяльність, що порушує природний баланс заповідної території.

   В зоні стаціонарної рекреації дозволено будівництво готелів, кемпінгів для відвідувачів парку.

   В господарській зоні дозволяється розміщення житлових, виробничих, адміністративних та інших будівель. В ній здійснюється господарська діяльність суто з метою виконання поставлених перед парком завдань.

   Головні завдання парку - це:

1) збереження і відновлення найцінніших природних, історичних та культурних об’єктів;

2) сприяння організованому відпочинку, туризму та  іншим видам рекреації;
3) відтворення рідкісних та зникаючих видів флори і фауни;
4) відновлення місцевої екосистеми;
5) цілеспрямоване використання природних ресурсів;
6) відновлення місцевих художніх промислів та ін.



Читайте далі:

Національний природний парк "Черемоський" (продовження)

 

| Добавил: Администратор (09/01/2014)
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]