відпочинок в Чернівецькій області, Путила
Відпочинок в Карпатах 2019
Меню сайта
Категории раздела
Путила
Rest in Karpaten
Vacation Rental in the Carpathians
Весняний відпочинок
Оздоровлення
Населені пункти Путильського району
Статистика

Онлайн 3
Гостей 3
Пользователей 0
Форма входа
Поиск
 Протяті камені
 Гора Яровиця
 Водоспад Сучавський Гук
 ПамірКуполи Памір
Главная » Статьи » Путила

Озеро Гірське Око


   Одне з найвіддаленіших сіл Карпат, там де рідко ступає людська нога - село Нижній Яловець. Карпатська глибинка, де недоторканна природа, зелені карпатські ліси, абсолютно чисті водойми - все це манить і зачаровує...

 


   В Нижньому Яловці на схід від центру села в радіусі 1 кілометра на схилі гори Дворелець, що у масиві Яловичорські гори, знаходиться унікальна пам'ятка природи та одна з наймальовничіших місцин Карпат - озеро Гірське Око. Озеро має й інші назви - Буковинське Око, Карпатське Око. Лежить на висоті 1028 метрів над рівнем моря. За формою воно нагадує око. Тому й така назва.

 


   Наколо озера надзвичайно мальовничий пейзаж. Високі зелені ялиці немовби стіною захищають його від сильних вітрів та ніби красуються у водяному дзеркалі. Площа озера становить 0,8 гектара. Озеро має довжину 100 метрів, ширину - понад 60 метрів, а глибина сягає 6 метрів.

 


   Озеро утворилося в результаті зсуву глинистих порід, який перегородив русло невеликого потічка-притоки річки Яловичора. З озера витікає невеликий потічок і впадає в річку Яловичора.


Читайте також:

Відпочинок з дітьми в Карпатах

| Добавил: Администратор (28/02/2014)
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]