Путила - це столиця Буковинських Карпат. Знаходиться цей мальовничий куточок в межах Верховинсько-Путильського низькогір'я на відстані 125 кілометрів від обласного центру м.Чернівці. В Путилі протікає одна з основних водних артерій району - річка Путилка.
Назва Путила походить від слова "путь", тобто шлях. Колись в давнину цим шляхом місцеві тікали в гори від чужоземних загарбників та поневолювачів. Свідченням цього є знахідка римських срібних монет 2-го століття неподалік, в селі Плоска. Путила вперше згадується в 1501 році під назвою Сторонець-Путилів. В 1949 році поселення отримало свою сучасну назву.
Дитячі качелі знаходяться в скверику в центрі Путили біля набережної. Качелі безшкоштовні. Забороняється викидувати сміття та палити.
Із пам'яток архітектури в Путилі збереглися будівля банку, Музей-садиба Юрія Федьковича, Свято-Миколаївська церква, будинок лісництва, пам'ятник воїнам Великої Вітчизняної війни та пам'ятник Юрію Федьковичу.
В центрі Путили на місцевому ринку можна купити свіжі овочі, фрукти, натуральну кисло-молочну продукцію власного виробництва, а також різноманітні сувеніри. Біля ринку розміщений стадіон "Карпати". Чимало невеликих магазинчиків в центрі Путили.
Із закладів харчування кілька кафе, колиба "У Олекси", ресторан "Горянка", піцерія.
В Путилі можна обміняти валюту в місцевому банку та приватбанку. Є декілька банкоматів.
Біля центрального ринку знаходиться стадіон та невеликий парк. Біля Будинку культури можна посидіти в сквері чи пройтися чудовою набережною під шум бурхливої Путилки.
В Путилі слід обов'язково скуштувати місцеву гуцульську кухню, послухати як народні музиканти виграють мелодію гуцулки та почути місцевий говір.
Колись в Путилі можна було піти не тільки на стадіон подивитися футбол, а й в кіно. Однак зараз кінотеатру вже нема. Немає і фабрики по переробці вовни, яка виробляла гуцульські килими, ліжники, гуцульський одяг.
На території колишнього маслозаводу відновили частково виробництво молока та молочної продукції. Вся продукція є натуральною та екологічно чистою. У 2011 році було створено фітофабрику, яка виготовляє настоянки, фітопрепарати, лікувальні мазі на основі лікарських рослин та трав, що ростуть на території Путильського району.
В Путилі місцеві гуцули здавна свято шанують дух своїх предків. Щорічно в останню неділю травня тут проходить велике за масштабами Свято виходу на полонини, а в першу неділю серпня на території музею-садиби Юрія Федьковича в пам'ять про великого буковинського соловія і визначного гуцула відзначається літературно-мистецьке свято "Шовкова косиця".
З лікарських трав, що ростуть на місцевих полонинах, Путильська фітофабрика виготовляє лікарські препарати на натуральній основі.
Сусідні села з Путилою села - Киселиці, Сергії.
Читайте також:
Путильська фітофабрика
|