відпочинок в Чернівецькій області, Путила
Відпочинок в Карпатах 2021
Меню сайта
Статистика

Онлайн 1
Гостей 1
Пользователей 0
Форма входа
Поиск
 Протяті камені
 Гора Яровиця
 Водоспад Сучавський Гук
 ПамірКуполи Памір

Визначні місця Путильського району (Чернівецька обл.)

(в напрямку Чернівці - Путила)

 

Протяте каміння (42 км)

Це група гігантських скель поблизу перевалу Німчич (дорога на перевал розпочинається в с.Підзаїхаричі, звертаючи з головної наліво вверх). Висота каменів сягає 40-50 метрів. Щоб дістатися до них, потрібно спершу добратися до перевалу Німчич, потім пішки пройти ще 7,5 км на південь.

Детальніше про Протяті камені тут

Турпохід на Протяті камені

 

Печера Довбуша (42 км)



По трасі Чернівці-Путила (33 км від Путили) поблизу села Підзахаричі на перевалі Німчич знаходиться печера Довбуша. Довжина печери 10 метрів, висота 3-6 метри, ширина 1-1,5 метри. Місцеві жителі говорять, що ще в 18 столітті місцевий Робін Гуд - Олекса Довбуш сховав в печері золото і дорогоцінності, які відібрав у поміщиків, не встигнувши роздати бідним.

Детальніше про печеру Довбуша тут

 

Смугарські водоспади (37 км)

Ще одна назва - Буковинські водоспади. Це група з 7-ми водоспадів різної висоти і потужності в с.Розтоки (траса Чернівці-Путила, 33 км від Путили). Унікальність їх в тому, що в Карпатах ніде немає такого, щоб водоспади були б зібрані в одному місці в такій кількості.

Детальніше про Смугарські водоспади тут

 

Камінь "Жаба" (29 км)

Про місцезнаходження геологічної пам'ятки природи каменю "Жаба" повідомляє дерев'яний вказівний знак з правої сторони дороги в селі Мариничі.. Камінь "Жаба" знаходиться на лівому березі річки Черемош біля самого краю. За формою нагадує жабу.

Детальніше про Камінь Жабу

 

Кам'яна Багачка (12 км)

Це величезна скеля висотою 30 метрів, яка сформувалася в процесі вивітрювання 45 мільйонів років назад в період палеогену! Скеля знаходиться в с.Усть-Путила по трасі Чернівці-Путила (12 км від Путили) по лівій стороні від дороги.

Детальніше про Кам'яну Багачку тут


Музей Юрія Федьковича



Музей розташований на одній з центральних вулиць Путили. Це типова гуцульська дерев'яна хата з трьома єловими зрубами, жилою кімнатою і кімнатою для гостей. В кімнатах можна побачити колекцію оригіналів видань письменника, національний гуцульськтй одяг, старовинну мебель і ще багато цікавих деталей.

Детальніше про музеї Путильського району тут

 

Напрямок Путила - Шепіт

Водоспад Паркулина (6 км)

Каскадний водоспад в потоці Паркулина, 6 км від Путили.

Детальніше про водоспад Паркулина тут

 

Мінеральні джерела в с.Сергії (7 км)

Джерело мінеральних вод "Сергіївська мінеральна" розташоване в с.Сергії, 6 км від Путили. Склад - хлоридно-натрієво-кальцієе мінеральні води. Має лікувальні властивості.

Детальніше про джерело мінеральних вод тут


Музей короля гуцулів (10 км)

Музей короля гуцулів Лук'яна Кобилиці знаходиться на хуторі Красний Діл, в сторону траси Путила-Шепіт (10 км від Путили). Колись Кобилиця збирав народне повстання проти місцевих поміщиків, захищаючи таким чином інтереси гуцулів. Тисячі гуцулів з'їзжалися на віче під керівництвом свого захисника і духовного наставника.

Детальніше про музей Лук'яна Кобилиці тут

 

Гора Говдя (17 км)

Гора Говдя знаходиться в селі Плоска, 17 км від Путили. Гору видно з дороги.

Легенда про гору Говдя тут

 

Національний природний парк  Черемошський

Національний парк Черемошський - це найбільша заповідна зона на территорії Путильського району. Тут знаходяться під охороною  найрідкісніші представники флори і фауни Карпат. На території парку ростуть чимало видів лікарських рослин.

Детальніше про національний парк тут

 

Вольєр диких тварин (25 км)



В селі Селятин (траса Путила-Шепіт, на відстані 25 км від Путили) запрошуємо на екскурсію до вольеру диких тварин. Тут є ведмеді Маша і Аркаша, вовчиця, лисиці, кабани, олені, борсуки, зайці, їжаки, орли.

Датальніше про вольєр диких тварин тут

 

Перевал Шурдин (31 км)

Це одне з найгарніших місць Путильського району. Це найвищий в Україні перевал над рівнем моря. Через перевал проходить автодорога Берегомет-Селятин, яка була побудована ще за часів Австро-Угорської імперії.

Детальніше про перевал Шурдин тут

Турпохід на перевал Шурдин 2014

 

Водоспад Сучавський Гук (32 км)

Знаходиться не доїзжаючи до центру села Шепіт (по трасі Путила-Шепіт, 32 км від Путили) зліва від дороги. Це водоспад на річці Сучава, який насправді є каскадом водоспадів загальною висотою 5 метрів.

Детальніше про цей водоспад тут

 

Озеро Буковинське око (48 км)

Інші назви - Карпатське Око, Гірське Око. Озеро знаходиться поблизу села Нижній Яловець. Лежить на висоті 1028 метрів над рівнем моря. Довжина озера складає 100 м, ширина 60 м, максимальна глибина 6 м.

Детальніше про озеро Буковинське око тут

 

Гора Томнатик (51 км)

Інші назви - Памір, Томнатикул. Гора Томнатик - це одне з найбільш популярних туристичних місць в Чернівецькій області. Щоб до неї добратися, потрібно їхати по трасі Путила-Шепіт і далі до села Нижній Яловець. Потім йти пішки. Знаходиться в Яловичорських горах на висоті 1585 м. На цій горі колись розміщалась колишня радянська воєнна база протиповітряної оборони. Тепер від бази залишилось 5 куполів.

Детальніше про гору Томнатик тут

 

Гора Яровиця (55 км)

Яровиця - це найвища точка Чернівецької області. Знаходиться неподалік від віддаленого гірського села Нижній Яловець (траса Путила - Шепіт, 54 км від Путили). Висота 1574 метри.

Детальніше про гору Яровиця тут