відпочинок в Чернівецькій області, Путила
Відпочинок в Карпатах 2021
Меню сайта
Категории раздела
Путила
Rest in Karpaten
Vacation Rental in the Carpathians
Весняний відпочинок
Оздоровлення
Населені пункти Путильського району
Статистика

Онлайн 1
Гостей 1
Пользователей 0
Форма входа
Поиск
 Протяті камені
 Гора Яровиця
 Водоспад Сучавський Гук
 ПамірКуполи Памір
Главная » Статьи » Населені пункти Путильського району

Турпохід на Протяті камені

Тривалість - блисько 1 год

Відстань - приблизно 4 км

Початок - кінець с.Підзахаричі (якщо їхати з Чернівців)

Кінець - с.Хорови (на перевалі Німчич)

Протяті камені - це найбільші за розміром камені в Чернівецькій області, це брили-гіганти в наших неповторних Карпатах! Дорога до них довга, складна та виснажлива. Бажано брати з собою гіда і вибирати хорошу погоду. Адже заблукати на перевалі Німчич надзвичайно просто - купа стежок, доріг, копанок, проходів. Тут я опишу один з маршрутів для тих, хто все ж таки вирішив самостійно до них добиратися.

Є 3 шляхи (з тих, що я знаю), щоб дістатися до Протятих каменів - дорогою на міст або стежкою (Путильський район) або зі сторони с.Виженка на перевал Німчич.. Той, що стежкою коротший по відстані і часу, хоча набагато складніший. Його я і буду далі описувати. Отож, в кінці села Розтоки (якщо їхати з Путили) проїзжаємо міст, бачимо вивіску Підзахаричі і біля дерев'яної каплички звертаємо направо у Смугарівський потік. Можна їхати потоком, а можна йти пішки. Як на мене, пішки - куди більше вражень. Бачимо стареньку дерев'яну хатинку зліва, що ледь не розсипається. Взагалі Смугарівський потік досить мальовничий, буде що пороздивлятися.

 

Весь час тримаємося шутрованої дороги, і десь через 1,5 км побачите міст направо (то на первал Німчич і другий маршрут до Протятих каменів), але йдете прямо, так як тут я описую 1-й маршрут. Дорога закінчується і починається потік. Бачимо 4-й водоспад Ворота.

Пінімаємося дерев'яними сходинками вверх і йдемо далі потоком. Проходимо ще один, 5-й водоспад Середній Гук. Мандруємо далі. Трішки не доходимо до 6-го водоспаду Високий Гук (найвищого) і бачимо ще одну дорогу на ліво в потік. Там є зелений стовпчик, біля якого і починається стежка. Піднімаємося досить крутою стежкою вверх метрів 35 і на роздоріжжі бачимо кілька кущів і звертаємо направо. Йдемо далі стежкою трохи вверх, потім вона спускається вниз. Бачимо лісок. Звертаємо попри нього вліво і знову піднімаємось вверх. Знов бачимо роздоріжжя. йдем прямо (не направо) - куди й показує оранжева стрілка. До речі, слідкуйте уважно за такими маркерами, які досить добре допоможуть вам. Стежки, як такої, тут майже не буде.

Тож маркери будуть чи не єдиними вашими помічниками. Побачите їх і на каміннях, і на деревах. Тут весь час маршрут буде підніматися вверх.

По часу це десь 1 година. Коли побачите першу гігантську кам'яну брилу, яка тягнеться зверху вниз метрів на 25 - то Ви вже на Протятих каменях.

Коли підніметесь ще вище, то побачите, що їх тут досить багато. Вони гігантські, різної форми і розкидані повсюди.

  

Деякі з надписами. А ось бачимо такий чудернацький камінь 

А цей камінь повністю обріс мохом

Під ногами багато пожовклого листя, незважаючи, що на вулиці початок липня. На самому верху Ви побачите не тільки розгалуження доріг, але можливо й інших туристів. Протяті камені досить цікаві та гарні за формою камені, до яких хочеться повертатися кожного року!

 

Читайте також:

Соколине Око

 

| Добавил: Администратор (07/08/2019) | Автор: карпати, протяті камені
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]