Якщо їхати в Карпати дорогою на Путилу, то неодмінно побачите високу скелю, що здіймається поміж сизих буків у селі Усть-Путила. За формою вона нагадує жінку. Історія скелі пов'язана з легендою, що побутує у місцевих жителів.
Кам'яна багачка знаходиться ліворуч від дороги по трассі Вижниця -Путила, за 12 км від Путили. Скеля розташована неподалік від місця злиття двох річок Путилка і Черемош.
Висота скелі становить 30 метрів, а ширина - 12 метрів. Вона має пірамідальну форму та чимось нагадує людину у весть зріст. Це геологічне утворення складається не тільки з одного каміння, а і з пісковиків. Біля підніжжя скелі переважає лучна рослинність.
Утворилася ця унікальна пам'ятка природи в результаті вивітрювання 45 мільйонів років тому в палеогенному періоді.
У австрійських колоністів була своя назва скелі - Єпископ. Чомусь вершина скелі їм нагадувала корону єпископа. Проте в них було хибне бачення та розуміння довколишнього карпатського краю та його історії.
У місцевих жителів побутує легенда, що ця скеля - то місцева багачка, яка колись тут проживала, маючи значні лісові угіддя, прислугу та чималі гроші.
Легенда оповідає, що колись в цих краях жила одна багачка. Було у неї більше 300 корів, багато коней та овець. Мала вона вдосталь земель та лісів. Мала багачка й повні кишені грошей. Чимало горян працювали на неї, важко заробляючи на кусок хліба. Кажуть, що ця багачка не мала ні душі, ані серця.
Якось прийшла до неї бідна вдова з дитиною на руках. Все що просила вона у багачки - то кусок хліба, бо треба було якось виживати. На що багачка, не задумуючись ні на мить, відповіла: "Іди геть, скнаро, звідси". Взявши у руки камінь, вона жбурнула ним у жінку, сказавши: "На, оце тобі, бери їж". Вдова підняла камінь й зі сльозами на очах їй відповіла: "Щоб ти сама скам'яніла".
Згодом так і сталося. І вже багато століть при дорозі стоїть скам'яніла багачка...
Читайте також:
Гора Яровиця - найвища в Чернівецькій області
|