відпочинок в Чернівецькій області, Путила
Відпочинок в Карпатах 2021
Меню сайта
Категории раздела
Путила
Rest in Karpaten
Vacation Rental in the Carpathians
Весняний відпочинок
Оздоровлення
Населені пункти Путильського району
Статистика

Онлайн 1
Гостей 1
Пользователей 0
Форма входа
Поиск
 Протяті камені
 Гора Яровиця
 Водоспад Сучавський Гук
 ПамірКуполи Памір
Главная » Статьи » Путила

Національний природний парк "Черемоський" (продовження)


   Черемоський природний парк - це найбільша заповідна зона в Путильському районі в Карпатах. Найчисельніші види порід дерев - це ялина звичайна, ялиця та бук. Зустрічаються ялини в 50 метрів заввишки. Вік цих дерев становить 300-400 років.

   Мальовничі карпатські краєвиди, зелені гірські плаї, вкриті високими смерековими лісами, неповторний світ флори та фауни, чисте гірське повітря, віддаленість від цивілізації робить цей куточок Карпат унікальним та неповторним. Наявність значної кількості рідкісних, реліктових та ендемічних видів рослин пояснюється різними типами ландшафтів, сприятливими кліматичними та екологічними умовами, високою поясністю, відсутністю потужних виробничих підприємств.

  Хребет "Чорний Діл", що розташований на північному сході Мармароського масиву, славиться величними смерековими лісами, зеленими полонинами та квітучими полянами, на яких ростуть рідкісні види квітів. Серед них чорнянка карпатська, яку занесено до Червоної книги України і її більше ніде не зустрінеш. Зникаючим реліктовим видом є вужачка звичайна. Цінними представниками флори також є костриця скельна та осока волосиста.


   В урочищі "Білий потік", що є присхиловим болотом, яке утворилося в місці розливу Білого потоку, цінними видами є язичник сибірський та товсянка альпійська.


   На території парку росте білотка альпійська з родини айстрових, яку в народі називають шовкова косиця. Більш відома її назва - едельвейс. Це не просто квітка. Це символ щастя, кохання, мужності. А ще едельвейс є символом альпінізму. Загалом тут налічують 42 ендемічні види рослин та 40 видів судинних рослин. Останні занесені до Червоної книги України, Європейского Червоного списку (5 видів - медунка Філярського, тонконіг Ремана, первоцвіт полонинський, смілка сумнівна, елізанта Завадського) та Міжнародної спілки охорони природи (2 види).

   Найчисельнішою серед порід дерев є смерека, яка росте на висоті 1400 метрів над рівнем моря. Найбільш цінними є кедрово-смерекові ліси, а саме вид сосна-кедрова (європейська), яку занесено до Зеленої книги України. В лісах окрім ягід та грибів ростуть такі види лікарських рослин як деревій, золототисячник, арніка гірська, материнка, беладона, чебрець, радіола рожева, сіверсія гірська, тирлич жовтий, суниця лісова.

   Вище позначки 1500 метрів зустрічаються високогірні полонини, на яких можна зустріти біловус стиснутий, щавель альпійський, арніку гірську, щучника дернистого тощо.

    Досить різноманітною є пташина фауна. Це і сичі, беркути, яструби, тетері, ворони, глухарі, дятли, чорні лелеки. Загалом налічують 90 видів птахів. Представниками тваринного світу є 30 видів ссавців, 6 - плазунів, 5 - земноводних (тритони, саламандра плямиста). Серед хижаків найбільш поширені лисиця, вовк, бурий ведмідь, тхір, рись, борсук, кілька видів куниць. Серед інших класів тварин - білка карпатська, їжак, дика свиня, заєць, благородний олень, європейська косуля, полівки, видра, горностай. Також налічують 10 видів риб (серед яких карась звичайний, карпатський, альпійський), зникаючим видом є форель струмкова. Загалом під державною охороною перебувають 147 видів хребетних та 5 тисяч безхребетних тварин.  

   Таким чином, створення національного парку з метою охорони рідкісних, цінних та зникаючих видів флори та фауни Путильщини є надзвичайно великим внеском держави в охорону навколишнього середовища Карпат. Заборона вирубки лісу є найбільш вагомим кроком для збереження та відновлення не тільки окремих зникаючих видів, а й всієї карпатської екосистеми. Адже в лісах Путильщини зустрічаються не просто цінні породи дерев. Ліс - це домівка багатьох представників рослинного і тваринного світу. Тому створення заповідної зони тільки сприятиме автентичності, недоторканності та цілісності місцевої природи. І той, хто приїде сюди відпочити, обов'язково отримає гарні враження і задоволення від краси місцевих ланшафтів, флори та фауни.


Контакти:
 
Чернівецька обл.

Путильський район
смт Путила
вул. Українська, 174 а
 

| Добавил: Администратор (09/01/2014)
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]