відпочинок в Чернівецькій області, Путила
Відпочинок в Карпатах 2019
Меню сайта
Категории раздела
Путила
Rest in Karpaten
Vacation Rental in the Carpathians
Весняний відпочинок
Оздоровлення
Населені пункти Путильського району
Статистика

Онлайн 1
Гостей 1
Пользователей 0
Форма входа
Поиск
 Протяті камені
 Гора Яровиця
 Водоспад Сучавський Гук
 ПамірКуполи Памір
Главная » Статьи » Путила

Печера Довбуша


   В Карпатах неподалік села Підзахаричі по дорозі на Путилу (за 33 км) неподалік від гори Верхоріччя (834 м) з північної її сторони, що на перевалі Німчич, розташований вхід у печеру Довбуша. Висота входу в печеру 2,5 метрів.

   Ще в 1740-1741 роках на території Буковини ватажок опришків Олекса Довбуш зі своїм загоном активно діяв на території сіл Розтоки та Підзахаричі. Горіли панські маєтки, опришківські загони відбирали в панів гроші та інше добро й віддавали людям. Прихисток опришки знаходили у печері, яку тепер люди називають печерою Довбуша.

   Печера має довжину 10 метрів, висоту 3-6 метрів та ширину 1-1,5 метрів. Вона являє собою тектонічну тріщину в пісковиках. Згідно переказам ця печера колись мала довжину до 30 метрів, але стався обвал і зараз вона має довжину тільки 10 метрів. Печера є одночасно історичною пам'яткою та пам'яткою природи.

   Кажуть, що Довбуш не встиг роздати бідним частину скарбів і  тому заховав в одній із печер, в якій переховувалися опришки (однойменні печери ще є на території Івано-Франківської області). Можливо комусь і випаде доля знайти ці скарби...


Читайте також:

Перевал Німчич біля с.Підзахаричі

 

| Добавил: Администратор (23/02/2014)
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]